www.farmer.co.ua
Документи  


                        

                                                                        МАНІФЕСТ

                                                        ХХVІІ – го надзвичайного з’їзду АФЗУ

 

         28 лютого 2017 р.                                               м. Київ вул. Ломоносова, 18

 

         Заслухавши і обговоривши питання порядку денного делегати ХХVІІ з’їзду АФЗУ констатують про ускладнення умов діяльності фермерських господарств, особистих селянських господарств, що призводить до їх скорочення. Таке відбувається внаслідок низки причин: тінізації земельних відносин, рейдерства, корупції, відсутності державної підтримки, посилення податкового тиску. Загрози існування фермерства в Україні набрали критичного характеру як загалом селянства, основи української нації. Найважливішою обставиною, яка спричинила критичний стан сільського господарства і села є невідповідність розвитку сільської і міської місцевості, стрімке захоплення земель сільськогосподарського призначення великим капіталом (агро холдингами), відсутність інфраструктури для фермерських, сімейних господарств, їх кооперації. Знищення людського капіталу, девальвація духовних цінностей, втрати зв’язків між поколіннями.

         Без кардинальних змін у державній аграрній політиці подальший розвиток таких тенденцій є загрозливим не тільки для села, а й для країни.

Виходячи з цього делегати оголошують  ХХVІІ - й з’їзд АФЗУ надзвичайним, а вимоги фермерів України викладають у Маніфесті надзвичайного з’їзду.

 

                       Звернутись з вимогами до органів влади:

                              

                                 до Президента України:

 

 1. У зв’язку з невиконанням коаліцією парламентських політичних сил у Верховної Ради України коаліційної угоди, а саме: скасування спец режиму ПДВ  для сільгоспвиробників; відсутність наповнення земельного кадастру, розмежування земель державної, комунальної, приватної власності, охорони земель, відсутність прийняття закону про інвентаризацію земель; усунення корупції, тінізації, рейдерства у сфері земельних відносин; відсутність підтримки сімейних фермерських господарств, що стало наслідком скорочення робочих місць, різким збільшенням бідності та неприпустимого зростання ціни на харчові продукти, що є прямими обманом виборців і необхідністю розпустити Верховну Раду України.
 2. Відправити у відставку Голову Національного банку України В. Гонтареву (за розвал банківської системи). Рекомендувати для призначення на посаду Голови Національного банку України кандидатуру Ланового Володимира Тимофійовича.
 3. Надати відповідні доручення Уряду та силовим структурам щодо викорінення корупції, рейдерства в сфері АПК та зменшення контрольних та дозвільних функцій органів влади, забезпечення захисту майнових та земельних прав фермерів.

Видати Указ про заснування державного свята – Дня фермера 19 червня (щорічно) без надання вихідного дня.

 

                                 до Верховної Ради України:

 

 1. Прийняти Законопроект № 1874 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо набуття фермерськими господарствами права власності на земельні ділянки постійного користування), ініціатори проекту народні депутати Тимошенко Ю.В., Кириленко І.Г., Івченко В.Є.

 

 1. Забезпечити в законодавстві повернення податкової політики, що діяла до 01.01.2015 року для малих та середніх господарств, прийнявши законопроект № 6091 від 16.02.2017 р. (про спец режим ПДВ для малих сільськогосподарських підприємств). 

 

 

 1. Прийняти Законопроект № 6162 від 06.03.2017 р. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення.

 

 1. Прийняти Законопроект № 6148-1 від 07.03.2017 р. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав постійних користувачів земельних ділянок.

 

 1. Прийняти нову редакцію Закону України „Про оренду землі”, де передбачити захист власників земельних паїв, захист орендарів, обмеження для юридичних та фізичних осіб максимальних розмірів оренди землі.

 

 1. Законодавчо передбачити право розпорядження землями місцевим громадам.

 

 

 1. Прийняти закон „Про товариства з контролю і використання землі”.

 

 1. Продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 01.01.2022 року.

 

 

 1. Прийняти закон про єдиний податок для малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників.

 

 1. Вилучити поняття емфітевзис зі сфери сільськогосподарського виробництва.

 

 

 1. Законодавчо врегулювати питання спрощеного оподаткування для сезонних працівників, які залучаються для робіт у сільському господарстві.

 

 1. Законодавчо визнати фермерство основою сталого розвитку агросектору та сільської місцевості.

 

 

                                      До Кабінету Міністрів України

              (Міністерства аграрної політики та продовольства України):

 

1) Забезпечити виконання Закону України „Про внесення змін до Закону України "Про фермерське господарство" щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств та Розділу ІІ Сільськогосподарська обслуговуюча кооперація Закону України „Про сільськогосподарську кооперацію” щодо  підтримки сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

2) Щорічно в Державному бюджеті передбачати державну підтримку фермерським господарствам, сімейним фермам, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам у розмірі 0,5% дохідної частини бюджету, але не менше 3 млрд. грн.

3) Розробити та прийняти Державну програму підтримки та розвитку сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 2017 – 2022 р.р. з фінансовим забезпеченням.

4) Усунути корупцію та рейдерство щодо реєстрації договорів оренди земельних ділянок, та їх подвійну реєстрацію.

5) Звернутися до Прем’єр-міністра України про відставку Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюка Максима Петровича через провал у сфері земельних відносин а саме: відсутність інвентаризації земель, відчутність наповнення земельного кадастру, відсутність розмежування земель державної, комунальної власності, поглиблення тінізації, корупції в сфері земельних відносин.

6) Разом із АФЗУ розробити зміни до порядку використання коштів на підтримку фермерських, сімейних господарств на основі прозорої прямої ефективної процедури.

7) Створити окремий фонд підтримки фермерських господарств, сільськогосптоваровиробників Луганської та Донецької областей шляхом формування 20 % фінансових ресурсів із всіх державних програм АПК.

 

Щодо діяльності АФЗУ

 

 1. Роботу Ради АФЗУ за звітних період визнати задовільною.
 2. Звіт ревізійної комісії АФЗУ за звітний період затвердити.
 3. Затвердити кошторис та штатний розпис.

 

                                          Раді АФЗУ:

Основний напрямок діяльності Президента, Ради АФЗУ має бути спрямований на розбудову АФЗУ, як потужного всеукраїнського селянського руху, з цією метою:

 1. Вжити заходів щодо негайного оновлення роботи обласних АФЗ: Вінницької, Запорізької, Хмельницької. А також покращення роботи наступних обласних АФЗ: Житомирської, Херсонської, Чернівецької, Волинської, Харківської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської, Одеської, Миколаївської областей.
 2. Продовжити запровадження фіксованого членства АФЗУ.
 3. Генеральній дирекції щомісячно моніторити виконання власних рішень.
 4. Головам обласних АФЗ забезпечити щомісячну сплату членських внесків відповідно до затвердженого кошторису, та вважати станом на 1 грудня 2017 р. фактичне виконання кошторису обласними організаціями. У випадку не виконання кошторису обласними організаціями станом на 01 грудня 2017 року делегації будуть позбавлені права голосу на черговому звітно - виборному з’їзді.
 5. Підтримати ініціативу голови АФЗ Дніпропетровської області А.Гайворонського щодо пікетування Міністерства юстиції України 14 березня 2017 року з вимогами зупинення рейдества проти фермерів. Координацію підтримки і проведення акції здійснити Генеральному директору АФЗУ Ніколаєнку В.М. та голові АФЗ Дніпропетровської області А.І. Гайворонському.
 6. Створити робочу групу з організації госпрозрахункового підприємства для отримання прибутків та забезпечення статутної діяльності АФЗУ. Головою групи призначити голову АФЗ Дніпропетровської області А. Гайворонського.

     7) Звільнити з посади Голови Комітету матеріального технічного постачання при АФЗУ та вивести із членів Ради Полянчича М.М.

     8) Призначити Головою Комітету матеріального технічного постачання при АФЗУ Слободяника І.Л. Обрати Слободяника Івана Леонідовича до складу Ради АФЗУ.

     9) Головам обласних АФЗ організувати направлення звернення фермерів до    народних депутатів обраними на мажоритарних округах про відкликання      своїх          підписів під антифермерськими законами, зокрема: Про обіг земель сільськогосподарського призначення № 5535 від 13.12.2016 року, Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) № 4010 а від 04.10.2016 р., Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо переоформлення деяких прав на землю, набутих до набрання чинності Земельним кодексом України № 6148 від 28.02.2017 р.

10) Фермерам-депутатам обласних та районних рад ініціювати на сесії розгляд продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 01.01.2022 р.

 

         У випадку ігнорування Маніфесту ХХVІІ – го надзвичайного з’їзду АФЗУ в термін до завершення поточної сесії ВРУ АФЗУ згідно Конституції України, як єдиний громадський представник Українського селянства, залишає за собою право звернутись до політичних партій, громадських організацій, селянства, громадян України щодо оголошення всеукраїнської акції протесту (у конституційний спосіб) спрямованих на захист селянства, Української нації. (З вересня 2017 року).

 

         Даний Маніфест направити Президенту України, Голові Верховної Ради України, керівникам фракцій у Верховній Раді Україні, Прем’єр - міністру України, Міністру аграрної політики та продовольства України, Голові Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, громадським організацім, ЗМІ.

 

        

 

Головуючий, Президент АФЗУ                                                 І. Томич

 

        

          Секретаріат   з’їзду                                                                   М. Данкевич,

                                                                                                          В. Горбачов,

                                                                                                           Я. Костюк

                      

 

 Рейтинг обласних АФЗУ відносно плану сплати членських внесків за 7 місяців

Регіони план на 7 місяців Січ.16 Лют.16 Бер.16 Кві.16 Тра.16 Чер.16 Лип.16 Разом %
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     

                                                                 

                                                                                                            Сімейна ферма

            Сталася знамення подія. ЇЇ чекали давно українські селяни. Вперше в новітній історії України визнано статус сімейної ферми. Це більше ніж крок вперед. Це посилення надії, що відродиться Українське село, в якому будуть проживати не просто жителі, що доживають віку, а заможні господарі різних поколінь!

            Основа сімейних ферм – це особливі селянські господарства (ОСГ).  Їх в Україні на сьогоднішній день 4,2 мільйонів, в яких так чи інакше  зайняті більше 10млн. селян. Вони виробляють понад 60% продукції аграрного сектору країни, не маючи достатньої технічної бази, сучасного обслуговуючого сервісу, сучасних технологій. Вони працюють без будь-якої державної підтримки, і за межами фінансово-кредитної системи, в зоні високих ризиків природного, соціального та економічного і правового захисту. В них за безцінь забирають продукцію – молоко за 3грн./літр, 18грн.  за кілограм живої ваги свинини. Низька ціна на овочі, картоплю, фрукти і ягоди, зерно. Як наслідок, в селі панує бідність, висока захворюваність і смертність, повне безробіття, бездоріжжя, отже безперспективність, яку не змінює а часто поглинає  курс на об’єднання громад.

            Цей закон дає реальні можливості зупинити очевидні процеси руйнації села та зникненню селянства, він дає хороший шанс для добрих змін при послідовній політиці руху Фермерського устрою України. Ми маємо бути рішуче і не поступливо націлені на такі зміни:

Перше.  Протягом найближчих років, створити щонайменше 500 тисяч сімейних ферм, що сформують основу сільської місцевості України.

Друге. Закласти окремою статтею в Державний бюджет і місцеві бюджети державну фінансову підтримку, починаючи зі поточного року, до і довести цю підтримку до 4-5 млрд. грн., заключаючи при цьому суттєву міжнародну допомогу в тому числі і Європейського союзу.

Третє. 500 тисяч сімейних ферм стане потужною основою формування мережі сільськогосподарських  обслуговуючих кооперативів, створенням переробки, зберігання, транспортування, упаковки сільськогосподарської продукції безпосередньо в сільській місцевості, що дасть можливість додатково створити десятки тисяч робочих місць у тому числі створити селянський кооперативний банк.

Четверте. До наступного ХХVII  з їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України  розробити і прийняти  узгоджену з усіма фермерами і селянами Програму формування Фермерського строю України.

Червоною ниткою у цих та інших цільових змінах на Селі є відродження духовності християнської віри, моральних цінностей, народних традицій України. Це надійна сфера захисту країни та збереження безцінного скарбу українців – найплодючіших  в світі чорноземів. Це така країна, про яку споконвік  мріяли наші пращури і відстоювали патріоти Майдану і відстоюють мужні воїни в боротьбі з агресорами і їх найманцями на Донбасі.

Але сьогодні це тільки шанс! Для його реалізації довга терниста дорога, що вимагає рішучості, об’єднаних зусиль, формування організованого Всеукраїнського селянського руху!

 

З повагою,

Прес-служба АФЗУ

                                                           

 

                                                   

                                                                 РІШЕННЯ

                           Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України                                         

              15 березня 2016 р.                                                  м. Київ, вул. Липська, 1, готель „Київ”

         Членів Ради – 30 чол.

         Присутні – 24 чол.

                                     Обговоривши питання порядку денного

                                                РАДА АФЗУ ВИРІШИЛА:       

 1. Інформацію про підсумки проведення Селянського віче та акції перед стінами КМУ та ВРУ 15 березня 2016 року взяти до відома.
 2. Доручити Президенту, Віце – президентам, виконавчій дирекції АФЗУ проаналізувати участь обласних АФЗ у акції 15.03.2016 р. та розробити конкретний план заходів щодо розвитку фермерського руху (обласних та районних структур АФЗУ), як складової селянського руху.
 3. Активізувати роботу обласних та районних АФЗ щодо впливу на депутатів ВРУ обраних на мажоритарних округах по виконанню вимог з’їзду, Селянського Віче.
 4. У випадку не виконання Урядом вимог АФЗУ провести за рішенням Ради АФЗУ блокування доріг.
 5. Відповідно до рішення 26 з’їзду АФЗУ включити до складу Ради АФЗУ від ОСГ Кононенка Василя Парфенійовича.
 6. Доручити Віце – президенту АФЗУ Ярмолюку І.С., раднику Президента АФЗУ Стрижаку М.І. провести протягом одного місяця установчу конференцію фіксованих членів АФЗУ в Донецькій області.
 7. Відповідно статей 4, 5 Статуту АФЗУ звільнити Довганя А.Г. з голови Запорізького обласного осередку АФЗУ за порушення положень Статуту АФЗУ в частині запровадження фіксованого членства, за не виконання рішень 25 з’їзду АФЗУ (23.12.2014 р.) та 26 з’їздів АФЗУ (24.02.2016 р.) та рішень Ради АФЗУ (2011 - 2016 р.р.) в частині сплати членських внесків.
 8. Затвердити Положення про фермерську самооборону з урахуванням пропозицій членів Ради АФЗУ.

                   

         Головуючий, Президент

         Асоціації фермерів та

         приватних землевласників України                                                        І. Томич

 

 

 

Кількість фіксованих членів АФЗУ в розрізі областей та по-квартально період 01.01.2015 р. по 31.03.2016 року

 

 

І-й

квартал

2015р.

ІІ-й

квартал

2015р.

ІІІ-й

квартал

2015р.

IV-й

квартар

2015р.

І-й

квартал

2016р.

1. АР Крим

 

 

 

 

 

2. Вінницька

 

3

3

5

5

3. Волинська

 

1

1

1

2

4. Дніпропетровська

 

40

46

98

212

5. Донецька

 

1

1

5

71

6. Житомирська

6

6

6

10

10

7. Закарпатська

 

 

19

40

42

8. Запорізька

 

3

3

4

5

9. Івано - Франківська

 

1

2

20

20

10. Київська

67

115

116

127

174

11. Кіровоградська

37

51

60

80

85

12. Луганська

 

 

 

 

3

13. Львівська

 

5

5

29

63

14. Миколаївська

 

2

12

12

14

15. Одеська

 

57

82

84

111

16. Полтавська

 

2

6

11

13

17. Рівненська

 

55

73

75

77

18. Сумська

 

32

40

63

66

19. Тернопільська

 

35

46

51

73

20. Харківська

25

25

32

36

56

21. Херсонська

 

58

67

67

67

22. Хмельницька

 

25

29

29

33

23. Черкаська

55

60

62

90

95

24. Чернівецька

 

9

22

30

30

25. Чернігівська

27

35

42

53

65

ВСЬОГО

 

217

621

775

1020

1392

             

 

 

 

 

УХВАЛА

ХХVI звітного з’їзду

Асоціації фермерів та приватних землевласників України

 

24 лютого 2016 року                                                                   м. Київ, вул. Ломоносова, 18

 

         Заслухавши і обговоривши питання порядку денного, делегати ХХVI з’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України

 

                                                  КОНСТАТУЮТЬ:

 

         Настання суттєвого погіршення умов господарювання фермерів в Україні через що кількість фермерських господарств за останні роки значно скоротилася,   зменшилась зайнятість сільського населення, посилились міграційні процеси. Таке відбувається внаслідок низки причин: ускладнення земельних відносин, корупція; посилення адміністративного тиску на фермерів; відсутність державної підтримки; відсутність розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації; нерівноправність умов для діяльності фермерів та великих агрохолдингів; рейдерські захоплення фермерських господарств, протиправний тиск з боку контролюючих та фіскальних органів держави тощо.

         Подальший розвиток таких тенденцій є загрозливим для країни. Без кардинальних змін у державній аграрній політиці, кризові явища набувають незворотного характеру, що може призвести до продовольчих криз та загрози економічної незалежності держави.

 

         Виходячи з цих позицій, ХХVI - й з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України                         

                                                       

                                                        УХВАЛИВ:

     1.  Роботу Ради АФЗУ у звітному періоді визнати задовільною.

     2. Звіт ревізійної комісії про фінансову діяльність Ради АФЗУ за звітний період затвердити.

     3. Затвердити кошторис, штатний розклад та план роботи АФЗУ на 2016 рік.

     

      4. Звернутися

 

До Президента України:

 

         Щодо неприпустимості запровадження ринку сільськогосподарських земель на засадах купівлі-продажу до усунення корупції, погашення зовнішніх боргів України, формування судової системи, де діє верховенство права.

 

     Надати доручення Уряду та силовим структурам що до викорінення корупції в сфері землекористування та зменшення контрольних та дозвільних функцій органів влади, забезпечення прав фермерів, захисту майнових та земельних відносин.

     Щодо непідписання Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів № 2279, який прийнятий Верховною Радою 18.02.2016 р.

         Про взяття під особистий контроль розслідування кримінальних справ в Новомосковському районі Дніпропетровської області по факту підробки документів щодо земель сільськогосподарського призначення, що призвело до незаконної передачі в оренду ПП Техсервіс земель фермерів, а також    розслідування дев'яти кримінальних злочинів проти фермера Гайворонського Анатолія Івановича - за вісім років не розслідувана жодна з кримінальних справ.

 

         Про взяття під особистий контроль розслідування найбільш резонансного вбивства з катуванням у своїй оселі фермера Мальованого Василя Володимировича.

 

         Про надання мобілізованим для участі в АТО фермерам (головам, членам фермерського господарства) відпусток на 45 діб для проведення весняно - польових робіт.

 

         Внесення змін до Конституції України, де визначити, що основою аграрного устрою України є сімейна ферма, а фермерський устрій - основний напрямок розвитку аграрного сектора економіки із врахуванням досвіду західноєвропейських та інших країн.

 

До Верховної Ради України:

 

         Щодо неприпустимості запровадження ринку сільськогосподарських земель на засадах купівлі – продажу до усунення корупції, погашення зовнішніх боргів України, формування судової системи, де діє верховенство права.

 

         Невідкладно розглянути та прийняти Проекту Закону № 1599 від 23.12.2014 р про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.;

 

         Прийняти Проект Закону № 3748-1 від 05.08.2015 р. (народні депутати Кужель О.В., Кириленко І.Г., Івченко В.Є.) про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань оподаткування діяльності у сфері сільського господарства.

        

         Розглянути та прийняти Проект Закону № 3851 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгоспвиробників.

 

         Прийняти Проект Закону № 2052 від 06.02.2015 р., (народний депутат Є.Івченко) Про внесення змін до Податкового кодексу України по врегулюванню сплати ПДВ членам сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

 

         Прийняти Проект Закону № 1874 (ініціатори проекту народні депутати Тимошенко Ю.В., Кириленко І.Г., Івченко В.Є.) Про внесення змін до статті 121 Земельного кодексу України (щодо набуття права власності на земельні ділянки).

 

         Прийняти Проект Закону № 1159 Проект Закону про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами (про передачу повноважень розпорядження землями державної та комунальної власності органам місцевого самоврядування).

 

         Розробити та прийняти для невеликих сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств закон єдиний земельний податок, як умови не корупційних і прозорих відносин влади і фермера.

 

      Звернутися з вимогою до фракцій та груп парламенту, Уряду щодо підтримки фермерських господарств шляхом прийняття Проекту Закону (№1599) та передбачення при внесенні змін до Державного бюджету 2016 р. фінансування сімейним фермерським господарствам та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.

 

         Внести зміни до Закону України „Про пенсійне забезпечення” щодо часткового зарахування стажу роботи власникам особистих селянських господарств, які утримують не менше 2 корів.

 

         Скликати негайно позачергову сесію парламенту на якій відправити Уряд у відставку та прийняти законопроект № 3851;

 

         Розробити та прийняти Закон „Про особливо цінні землі”

 

         До Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України:

         Щодо неприпустимості запровадження ринку сільськогосподарських земель до усунення корупції, погашення зовнішніх боргів України, формування судової системи, де діє верховенство права.

        

         Відповідно до Закону «Про фермерське господарство» передбачити: виділення 58 млн. грн. із коштів спеціального фонду на підтримку фермерських господарств України.

 

Розробити і прийняти Програму становлення фермерства в Україні, якою визнати фермерство основою сталого розвитку агросектору з відповідним законодавчим оформленням та державною підтримкою.

        

         Розробити та прийняти Державну програму підтримки розвитку сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

 

         Розробити та прийняти нову постанову Кабінету Міністрів України щодо державної підтримки фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів відповідно до європейських норм фінансування через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

 

         При розподілі передбачених 15 ти млн. грн. - коштів державної допомоги фермерським господарствам надавати допомогу першочергово фермерським господарствам голови або члени, яких є учасниками АТО.

 

       Усунути корупцію та рейдерство щодо реєстрації договорів оренди земельних паїв.

 

         Розробити та прийняти для невеликих сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств закон про єдиний земельний податок.

 

         Розробити і прийняти відповідну Програму становлення фермерства в Україні, в якій визначити фермерство основою сталого розвитку агросектору з відповідним законодавчим оформленням та державною підтримкою.

 

         Відмінити індексацію оцінки землі в залежності від інфляції.

 

         Встановити плату за земельні ділянки під сільськогосподарськими дворами, спорудами на рівні плати за орні землі.

 

         Визнати незадовільним роботу Держгеокадастру по першочерговому виділенню земельних ділянок учасникам АТО. Та звернутись до Уряду щодо відправлення у відставку керівництва Держгеокадастру.

        

         Вважати протиправними дії Держгеокадастру щодо вимог збільшення орендної плати до 8 % за користування землями державної власності враховуючи збільшення нормативної грошової оцінки землі.

 

         Розробити та прийняти нормативно-правовий акт відповідно до положень Закону України „Про фермерське господарство” щодо законодавчого оформлення статусу "фермерське господарство з відокремленою садибою" .

 

5. Доручити Раді АФЗУ:

         1) Використати всі статутні повноваження з’їзду щодо негайного оновлення роботи обласних АФЗ: Вінницької, Волинської, Миколаївської, Запорізької, Луганської, Донецької областей.

 

         2) Продовжити запровадження фіксованого членства АФЗУ із розрахунку не менше 25 % від кількості фермерських господарств в області та загалом по Україні не менше 8 тисяч чоловік.

 

         3) Виконавчій дирекції щомісячно моніторити виконання рішень Ради та з’їзду.

 

         4) Головам обласних АФЗ забезпечити щомісячну сплату членських внесків відповідно до затвердженного кошторису, фактичне виконання кошторису підсумовувати станом на 1 грудня 2016 року. У випадку не виконання кошторису обласними організаціями станом на 1 грудня 2016 р. делегації областей будуть позбавлені права голосу на черговому з’їзді.

 

         5) Обрати Першими заступниками Президента АФЗУ Шеремету Віктора Васильовича та Кириченка Леоніда Петровича, а також призначити їх відповідальними за розширення фіксованого членства АФЗУ в наступних областях:

 Львівська, Закарпатська, Чернівецька, Івано – Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Житомирська, Вінницька, Київська, Чернігівська, Черкаська (Шеремета В.В.),  Кіровоградська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Донецька, Луганська, Харківська (Кириченко Л.П.).

 

         6) Доручити Раді АФЗУ обрати до свого складу двох членів Ради від ОСГ за пропозиціями обласних АФЗ.

 

         7) Створити наступні Комітети АФЗУ:

Комітет моніторингу і аналізу податкової діяльності (Є.Дуфанець)

Комітет з питань реформування управління, інвестицій та фінансово - кредитної системи (Ніколаєнко В.М., заст. Стрижак М.І.)

Комітет фермерської самооборони (Горбачов В., заст. Старунський А.)

Комітет старійшин фермерського руху (Миркевич М.С.)

Комітет становлення та розвитку сімейних ферм (Бородіна О., Молдаван Л.В.)

 

         8) Віце-президенту АФЗУ Українцю Д.П. ввести в обов”язки роботу по залученню до АФЗУ власників ОСГ та роботи з цією категорією селян.

  

         9) Розробити Положення про Комітет фермерської самооборони та Положення про сплату членських внесків.

 

         З метою реалізації цієї Ухвали Раді АФЗУ, Президенту АФЗУ використовувати всі статутні та конституційні повноваження, в тому числі заходи масового впливу: Всеукраїнські збори фермерів, скликання Всеукраїнського селянського Віче, проведення акцій протесту, селянських страйків.

 

            Дану Ухвалу направити Президенту України, Голові Верховної Ради України, керівникам фракцій та груп у Верховній Раді України, Прем’єр-міністру України, Міністру аграрної політики та продовольства України, Голові Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, ЗМІ.

 

 

      Головуючий ХХVІ з’їзду АФЗУ,

      Президент АФЗУ                                                                   Іван Томич

 

      Секретар                                                                                  Михайло Данкевич

Наявність фермерських господарств

станом на 1 липня 2015 року1

 

 

Кількість

зареєстро-ваних гос-подарств, одиниць

Площа землі

в користуванні, тис.га

У середньому на одне господарство, га

Довідково:

було на 01.11.2014

сільсько-господар-ських угідь

у т.ч.

ріллі

сільсько-господар-ських угідь

у т.ч.

ріллі

сільсько-господар-ських угідь

у т.ч.

ріллі

  Україна

39563

4430,0

4303,4

112,0

108,8

39428

4621,7

Вінницька

1999

249,9

244,8

125,0

122,4

1923

277,6

Волинська

685

48,7

46,7

71,1

68,1

713

48,1

Дніпропетровська

3347

451,8

444,9

135,0

132,9

3348

492,9

Донецька2

1574

212,8

203,1

135,2

129,1

1573

244,9

Житомирська

770

63,5

61,2

82,5

79,5

775

63,0

Закарпатська

1453

10,7

10,0

7,4

6,9

1485

10,6

Запорізька

2307

342,5

330,2

148,5

143,1

2312

388,6

Івано-Франківська

559

30,2

28,5

54,1

51,0

551

28,3

Київська

1354

147,7

142,8

109,1

105,5

1381

145,3

Кіровоградська

2603

414,8

411,0

159,3

157,9

2609

439,4

Луганська2

1272

221,9

209,9

174,5

165,0

1246

240,8

Львівська

1035

54,1

50,1

52,2

48,4

1028

51,0

Миколаївська

3833

354,4

348,6

92,5

90,9

3860

352,4

Одеська

5101

428,9

419,3

84,1

82,2

5153

433,6

Полтавська

1912

229,0

225,1

119,8

117,7

1849

223,2

Рівненська

495

30,8

29,9

62,3

60,3

500

34,6

Сумська

720

118,7

113,6

164,8

157,8

712

115,8

Тернопільська

803

65,0

63,5

81,0

79,1

802

64,9

Харківська

1245

245,3

241,4

197,0

193,9

1195

266,6

Херсонська

2370

274,1

261,2

115,6

110,2

2416

277,5

Хмельницька

1400

134,1

130,8

95,8

93,4

1365

129,1

Черкаська

1352

150,2

147,3

111,1

108,9

1284

147,0

Чернівецька

667

29,6

26,4

44,4

39,6

670

31,3

Чернігівська

687

120,8

112,6

175,9

163,9

662

115,1

м. Київ

20

0,5

0,5

23,6

23,6

16

0,1

[1] Без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції.

2 Дані можуть бути уточнені.

 

 

Як виконуємо Статут та Рішення 25 з'їзду АФЗУ у частині запровадження фіксованого членства та сплати членських внесків

Фіксоване членство АФЗУ станом на 10 серпня 2015 р.

№ п/п

 

Область

Надійшло анкет

Кількість зареєстрованих фіксованих членів

Не визначено

1.

Вінницька

3

3

 

2. 

Волинська

1

1

 

3.

Дніпропетровська

45

42

3

4.

Донецька

4

1

3

5.

Житомирська

6

6

 

6.

Запорізька

3

3

 

7.

Закарпатська

32

18

14

8.

Івано-Франківська

2

2

 

9.

Київська

118

115

3

10.

Кіровоградська

60

60

 

11.

Луганська

-

-

 

12.

Львівська

-

-

 

13.

Миколаївська

2

2

 

14.

Одеська

82

82

 

15.

Полтавська

2

2

 

16.

Рівненська

73

73

 

17.

Сумська

32

32

 

18.

Тернопільська

28

22

6

19.

Харківська

33

31

2

20.

Херсонська

55

55

 

21.

Хмельницька

29

29

 

22.

Черкаська

60

60

 

23.

Чернівецька

9

9

 

24.

Чернігівська

47

42

5

Всього

726

690

36

 

Нез’ясовані

 1. Руденко А.І. – сума 146.00
 2. ФГ «Макатех» Макстменко Валентина Михайлівна – сума 150.00
 3. ФГ «Строгого О.Ф.» - сума 2000.00

Аналіз надходження членських внесків

 

за 2015 рік станом на 09.08.2015 р.

 

 

 

Січ.15

Лют.15

Бер.15

Кві.15

Тра.15

Чер.15

Лип.15

Сер.15

Вер.15

Жов.15

Лис.15

Гру.15

Разом

%

 

Регіони

план на 2015р.

 
 

1. АР Крим

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Вінницька

31555

580

 

 

154

 

 

 

 

 

 

 

 

734

2,33

 

3. Волинська

9942

2200

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2200

22,13

 

4. Дніпропетровська

60830

2884

3845

4145

10105

12617

1805

700

 

 

 

 

 

36101

59,35

 

5. Донецька

29671

 

 

263

 

 

 

 

 

 

 

 

 

263

0,89

 

6. Житомирська

11616

 

280

429

 

 

 

 

 

 

 

 

 

709

6,10

 

7. Закарпатська

13773

 

 

 

 

600

3056

 

500

 

 

 

 

4156

30,17

 

8. Запорізька

46162

 

275

 

1400

 

 

 

 

 

 

 

 

1675

3,63

 

9. Івано - Франківська

7357

100

 

 

 

 

112

 

 

 

 

 

 

212

2,88

 

10. Київська

22041

7722

7264

11908

 

702

100

414

140

 

 

 

 

28250

128,17

 

11. Кіровоградська

51518

1402

5766

5018

 

9305

1665

 

 

 

 

 

 

23156

44,95

 

12. Луганська

30972

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

0,00

 

13. Львівська

12667

 

 

 

 

500

3000

 

 

 

 

 

 

3500

27,63

 

14. Миколаївська

60215

 

 

340

 

 

 

 

 

 

 

 

 

340

0,56

 

15. Одеська

72236

1000

 

200

 

2400

5500

 

117

 

 

 

 

9217

12,76

 

16. Полтавська

31478

 

150

100

 

1000

 

90

 

 

 

 

 

1340

4,26

 

17. Рівненська

7645

1837

430

3329

666

 

 

 

 

 

 

 

 

6262

81,91

 

18. Сумська

14972

2725

125

2337

2430

171

2384

623

 

 

 

 

 

10795

72,10

 

19. Тернопільська

13142

300

 

100

3098

350

200

 

 

 

 

 

 

4048

30,80

 

20. Харківська

28753

1650

1322

7284

373

200

1650

150

 

 

 

 

 

12629

43,92

 

21. Херсонська

42362

930

5000

 

400

 

 

 

 

 

 

 

 

6330

14,94

 

22. Хмельницька

20671

2000

 

 

 

3903

519

 

 

 

 

 

 

6422

31,07

 

23. Черкаська

20258

200

14150

355

2500

 

 

 

 

 

 

 

 

17205

84,93

 

24. Чернівецька

9132

 

 

 

1059

 

1700

 

 

 

 

 

 

2759

30,21

 

25. Чернігівська

12239

 

9043

123

1016

 

2259

 

 

 

 

 

 

12441

101,65

 

Незясовані

 

 

 

146

2150

 

 

 

 

 

 

 

 

2296

 

 

Всього

661207

25530

47650

36077

25351

31748

23950

1977

757

 

 

 

 

193040

29,20

 

 

Ухвала  ХХV з’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України

 23 грудня 2014 року                                                                                 м. Київ

Заслухавши та обговоривши питання порядку денного, делегати ХХV з’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України

КОНСТАТУЮТЬ:

Про настання погіршення умов для фермерського господарювання в Україні внаслідок чого кількість фермерських господарств за останні роки значно скоротилася. Таке відбувається внаслідок низки причин: значне ускладнення земельних відносин; посилення адміністративного тиску на фермерів; відсутність державної підтримки; нерівноправність умов для діяльності фермерів та  великих агрохолдингів та надання останнім пріоритетності розвитку, рейдерські захоплення фермерських господарств, нецивілізований конкурентний тиск з боку контролюючих фіскальних органів держави та агрохолдингів.

         Подальший прогноз розвитку таких тенденцій є загрозливим для держави.

         Без невідкладних кардинальних змін у державній аграрній політиці, кризові явища набувають незворотного характеру, що може призвести до загрози продовольчої безпеки та створення підстав втрати економічної незалежності держави (зубожіння сільського населення, прискорення зменшення його кількості, справедливе неконтрольоване обурення діями влади).

    Виходячи з цих позицій, ХХV-й з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України                                            

УХВАЛИВ:

1) Роботу Ради та президента АФЗУ у звітному періоді визнати задовільною.

2) Звіт ревізійної комісії АФЗУ про фінансову діяльність Ради АФЗУ за звітний період затвердити.

3) Президентові і Раді АФЗУ, керуючись рішеннями ХХV-го з’їзду:

 - спрямувати діяльність Ради АФЗУ на покращення роботи обласних та районних організацій;

- посилити організаційну роботу для здійснення практичних заходів щодо підвищення ролі і авторитету АФЗУ та її регіональних структур, надавши їм методичну і практичну допомогу в забезпеченні виконання ними статутних вимог.

4) Членам Ради, головам обласних та районних АФЗ, постійно здійснювати жорсткий громадський контроль за діяльністю місцевих органів влади.

5) Президенту АФЗ АР Крим, головам обласних АФЗ забезпечити сплату членських внесків поквартально, та виписку газети «Вісник Фермер України».

6) Провести  XXVІ з’їзд АФЗУ 15 лютого 2016 року.

7) Затвердити кошторис АФЗУ та основні напрями діяльності АФЗУ на поточний період (план заходів АФЗУ на 2015 рік).

8) Редакційній комісії з’їзду узагальнити подані місцевими АФЗ пропозиції з урахуванням виступаючих та з метою їх реалізації підготувати та направити звернення до органів влади:

До Президента України:

- забезпечити виконання всіма гілками влади Законів України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві», «Про фермерське господарство», «Про особисте селянське господарство» та ряду інших життєво важливих законодавчих актів для селян;

- доручити Уряду України: підготувати законопроект, який передбачав би диференційовану систему оподаткування та запровадження єдиного податку для фермерських господарств;

- не допустити суттєво збільшення орендної плати за користування земельними паями через багатократне підвищення нормативної грошової оцінки землі та розміру орендної плати за оренду земель державної та комунальної власності;

- законодавчо врегулювати захист внутрішнього ринку від неякісних імпортних продуктів харчування та забезпечити належний митний контроль за контрабандним ввезенням сільськогосподарської продукції на територію України;

- розробити і запровадити комплексну програму розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації;

- при підготовці до відзначення державними нагородами працівників сільського господарства обов’язково враховувати заслуги та досягнення фермерів у галузі виробництва чи переробки сільськогосподарської продукції;

- своїм Указом встановити професійне свято – День фермера, який відзначити щорічно 19 червня.

До Верховної Ради України:

- внести зміни до Конституції України (Державної Програми розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року), де визначити фермерський устрій як базовий напрямок розвитку аграрного сектора економіки та передбачити надання щорічної державної підтримки розвитку сільських територій;

- внести зміни до Земельного кодексу України (до ст. 121), якими надати фермерам та членам фермерських господарств право на передачу у приватну власність земель, що були надані їм у постійне користування чи довічне успадковане землеволодіння.

До Кабінету Міністрів України:

- при розгляду та внесенні змін до Державного бюджету на 2015 рік передбачити кошти для розвитку середніх та невеликих сільськогосподарських виробників та інфраструктури, соціальної сфери українського села у розмірі 1,2 млрд. грн. включаючи фінансування державних програм підтримки фермерських господарств у розмірі 700 млн. грн. та 500 млн. грн. для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

- повернути реєстрацію договорів оренди земельних паїв між фермерами та землевласниками в сільські та селищні ради та встановити ціну за реєстрацію одного договору не більше 2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на законодавчому рівні передбачити диференційований принцип оподаткування та надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, поклавши в його основу принцип: чим більше господарство  - тим менша державна допомога та більший податок;

- розробити та запровадити програми державної допомоги фермерським господарствам, в користування яких до 100 га землі з розрахунку на 1 га землі, яка ефективно обробляється;

- законодавчо врегулювати пересування сільськогосподарської техніки та агрегатів автомагістралями в період сезонних польових робіт, де передбачити безкоштовне сприяння в організації безпеки руху цієї техніки з боку Державтоінспекції;

- дозволити безмитне ввезення на територію України фермерським господарським господарством нову та вживану сільськогосподарську техніку, яка є якісна і значно дешевша, що дасть змогу розвиватись фермерському руху;

- створити механізм компенсації сільськогосподарським виробникам витрат пов’язаних зі сплатою транспортного збору, який пов'язаний із придбанням паливно-мастильних матеріалів для сільгосптехніки, яка не використовую автошляхи;

Дану Ухвалу направити Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України, Міністру аграрної політики та продовольства України та Міністру економіки України.

 

Рішення Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України

м.Київ, вул.Ломоносова,18                                                                        від 30 січня2015р.

По першому питанню порядку денного:

Про співпрацю МінАПУ, АФЗУ та Союзу щодо реалізації коаліційної угоди в частині «підтримки сімейних господарств, подолання бідності в суспільстві».

Вирішили:

1.     Сформувати спільно (АФЗУ, Союз сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України, МінАПК, фракції у ВР України) підходи щодо формування бюджетної політики  на 2015-2016 рр., враховуючи європейські принципи прозорості, підтримки в переважній більшості сімейних фермерських господарств, особистих селянських господарств через створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів дрібного та середнього підприємництва на селі, в тому числі не аграрного бізнесу.

2.     Удосконалити механізми державних інтервенцій щодо вирівнювання цінової політики на ринку аграрної продукції.

3.     Усунути монополізм і прояви корупції в системі АПК, особливо в сфері формування ціни від виробника до споживача та у сфері земельних відносин.

4.     Першочергово прийняти слідуючі законопроекти у ВР України:

1)    № 1874, ініціатори проекту народні депутати Тимошенко Ю.В., Кириленко І.Г., Івченко В.Є. щодо внесення змін до статті 121 Земельного кодексу України (щодо набуття права власності на земельні ділянки)

2)    № 1159, законопроекти, які передають повноваження контролю та розпорядження землею органам місцевого самоврядування, та передачу її реєстрації сільським радам.

3)    щодо внесення змін до Податкового кодексу України по врегулюванню сплати ПДВ членам сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

4)    при внесенні змін до бюджету 2015 р. (лютий 2015 р.) привести систему оподаткування у сфері АПК відповідно до коаліційної угоди, розділу ХІ част.2 п.2.1. «Збереженню до 1 січня 2018 р. чинну систему оподаткування сільськогосподарських виробників, як це передбачено в Податковому кодексі України і відшкодувати ПДВ при системі оподаткування, яка стимулюватиме розвиток сільськогосподарських виробників».

5)    щодо внесення змін до Закону України від 28.12.2014 року №71-VIII щодо скасування відшкодування Пенсійному фонду, виплати і доставки пільгових пенсій фермерськими господарствами.

По другому питанню порядку денного:

Про план роботи АФЗУ на 2015 р.

Вирішили:

План роботи АФЗУ на 2015 р. затвердити (План роботи додається)

По третьому питанню порядку денного:

Розгляд змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Вирішили:

1.     Направити головам обласних АФЗ, членам Ради пропозиції протягом тижня з часу прийняття Рішення Ради.

2.     Про затвердження генерального  директора АФЗУ

Вирішили:

За поданням Президента АФЗУ Томича І.Ф. затвердити на посаду генерального директора АФЗУ Ніколаєнка Віктора Михайловича.

(біографічна довідка додається)

По четвертому питанню порядку денного:

Презентація плану роботи комітету матеріально-технічного  та фінансового забезпечення фермерських господарств та їх інтеграції до Європейського ринку та затвердження положення про комітети.

Вирішили:

1.     Головам обласних АФЗ за потребою в кредитних ресурсах направляти бізнес-плани щодо отримання кредитів голові комітету.

(Голова Комітету матеріально-технічного  та фінансового забезпечення фермерських господарств та їх інтеграції до Європейського ринку, Полянчич М.М., e-mail yakubowsky@gmail.com)

2.     Доручити Полянчичу М.М. проводити підготовчу роботу щодо підписання угоди АФЗУ, Союзу Сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із Європейською фермерською та кооперативною організацією Копа, Коджмека.

3.     Затвердити Положення про Комітети при АФЗУ (Положення додається)

По п'ятому питанню порядку денного:

Про створення аналітичного центру при АФЗУ

Вирішили:

1.     Створити науково-аналітичний центр при АФЗУ та обрати директором науково-аналітичного центру Доктора економічних наук, проф.. Калінчика Миколу Володимировича

2.     Забезпечити постійне інформування по матеріальних дослідженнях на сторінках газети «Фермер України» та  на сайтах www.farmer.co.ua, www.coop-union.org.ua.

По шостому питанню порядку денного:

Про створення люстраційного комітету при АФЗУ

Вирішили:

Створити при АФЗУ люстраційний центр та обрати головою Старунського Анатолія Федоровича.

По сьомому питанню порядку денного:

Різне

1)    Про участь АФЗУ та ситуацію на Сході України в зоні АТО.

Вирішили:

Підтримати ініціативу голови обласної АФЗ Волині Собуцького М.Т. та підготувати окреме звернення до Президента України та Прем'єр-Міністра України.

2)    Про виконання рішень 25 З'їзду АФЗУ щодо положення заборгованості та сплаті членських внесків обласних АФЗ за січень 2015 р.

(аналіз додається)

3)    Головам обласних АФЗ протягом лютого 2015 р. провести засідання обласних Рад з участю відповідних Віце-Президентів, де проінформувати про засідання Ради АФЗУ від 30 січня 2015 р. та прийняти в кожній області план роботи на 2015 р.. По підсумках засідання Ради обласної АФЗ проінформувати по електронній пошті Виконавчу дирекцію АФЗУ не пізніше, як у три дні після проведення засідання Ради АФЗ

4)    Забезпечити постійне інформування в системі онлайн через інформаційні ресурси АФЗУ, Союзу та газети «Фермер України» по всіх поточних питаннях.

Про Укдержфонд

Вирішили:

Опрацювати спільно із МінАПК, Укрдержфондом щодо створення на базі Укрдержфонду фонду підтримки фермерських господарств та ОСГ через сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, провадити нову ефективну систему підтримки фермерських господарств та ОСГ за європейськими принципами вдосконалення ефективності та прозорості в діяльності.

Президент АФЗУ                                                                           І.Ф.Томич

 

Рішення Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України

м. Київ, вул. Ломоносова,18                                          від 26 травня 2015р.                                                                       

По першому питанню порядку денного:

 1. Про створення на базі Бориспільського району Київської області спільно із районною державною адміністрацією, районною радою базового району щодо розвитку фермерських господарств, особистих селянських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.АФЗУ Створити на базі Бориспільського району Київської області спільно із РДА, Райрадою базового району щодо розвитку фермерських господарств, особистих селянських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
  1. З цією метою укласти Меморандум про співпрацю між АФЗУ, Союзом учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, Бориспільською РДА та Райрадою із відповідними планами заходів щодо реалізації угоди.
  2. Для підготовки угоди, плану заходів створити Робочу групу у складі Віце-Президента АФЗУ Шеремети Віктора Васильовича, Генерального директора АФЗУ Ніколаєнка Віктора Михайловича, Голови обласної АФЗ Чубука Олександра Івановича, Голови Бориспільської РДА Вороніна Дмитра Олександровича, голови Бориспільської Райради Недогибченка  Івана Володимировича.

Рішення прийнято одноголосно.

По другому питанню порядку денного:

 1. Про виконання рішення XXV з’їзду АФЗУ та Статуту в частині запровадження фіксованого членства, проведення інвентаризації районних, обласних АФЗ.
 2. Відзначити активну роботу Віце-Президента АФЗУ, голови Черкаської АФЗ Гончаренка В.Г.,  Віце-Президента АФЗУ, голови Чернігівської АФЗ Якуба І.М., Віце-Президента АФЗУ, голови Рівненської АФЗ Українця Д. П., Віце-Президента АФЗУ, голови Херсонської АФЗ Кириченка Л.П., голів обласних АФЗ – Чубука О.І. (Київська АФЗ), Андрійчука І.Ю. (Кіровоградська АФЗ),), Мендрика А.О. (Хмельницька АФЗ) в запровадженні фіксованого членства, проведенні інвентаризації районних АФЗ, загалом реалізації нової стратегії АФЗУ.
 3. Рада АФЗУ відзначає недостатньою роботу обласних АФЗ Вінницької, Волинської, Запорізької, Закарпатської, Донецької, Луганської, Миколаївської, Полтавської областей щодо запровадження фіксованого членства, сплати членських внесків, розбудови районних АФЗ, загалом виконання рішень Ради і з’їзду.
 4. З метою покращення роботи вищеназваних АФЗ Віце-Президентам, відповідальним за обласні організації, необхідно провести індивідуальні розмови та намітити плани заходів щодо кардинального покращення роботи, про що проінформувати Раду АФЗУ на черговому засіданні.
 5. Рада АФЗУ у відповідності до нової редакції Статуту АФЗУ від 08.05.15 р. визнає незадовільною роботу голови АФЗ Одеської області Афанасьєва Г.Ф. та голови АФЗ Івано-Франківської області Слободяна В.Р. щодо виконання Статуту АФЗУ в частині запровадження фіксованого членства, сплати членських внесків, зриву проведення міжрайонних загальних зборів фермерів. Відповідно до визнання незадовільною роботи голів обласних АФЗ Афанасьєва Г.Ф. та Слободяна В.Р.  Рада АФЗУ зупиняє їхні повноваження як голів обласних організацій за невиконання Статуту АФЗУ та втраченої діяльності як відокремленого підрозділу АФЗУ. Рада АФЗУ доручає Віце-Президентам АФЗУ, відповідальним за обласні організації – Кириченку Л.П. та Українцю Д.П. в терміни не пізніше 1 вересня 2015 р. провести загальні збори фіксованих членів областей з порядком денним «Про обрання голови та керівних органів даних відокремлених підрозділів АФЗУ».
 6. Президенту АФЗУ, Віце-Президентам АФЗУ, головам обласних АФЗ активізувати роботу щодо прийняття законів:

1)    № 1874, ініціатори проекту народні депутати Тимошенко Ю.В., Кириленко І.Г., Івченко В.Є. щодо внесення змін до статті 121 Земельного кодексу України (щодо набуття права власності на земельні ділянки, фермерські землі).

 1. № 1159, законопроекти, які передають повноваження контролю та розпорядження землею органам місцевого самоврядування, та передачу її реєстрації сільським радам.
 2. № 2052 від 06.02.2015, народний депутат Є.Івченко, щодо внесення змін до Податкового кодексу України по врегулюванню сплати ПДВ членам сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
 3. № 1599 від 23.12.2014 Закон про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств
 4. щодо внесення змін до Закону України від 28.12.2014 року №71-VIII щодо скасування відшкодування Пенсійному фонду, виплати і доставки пільгових пенсій фермерськими господарствами

Рішення прийнято одноголосно.

По третьому питанню порядку денного:

 1. Про підготовку до святкування 19 червня 2015р. 25-річчя Фермерського руху України та Дня Фермера.
 2. Активізувати роботу обласних АФЗ, Віце-Президентів АФЗУ щодо підготовки до зборів фермерів з нагоди 25-річчя фермерського руху України 19 червня 2015 р. З цією метою:

- до 1 червня 2015 р. завершити формування складів делегацій обласних АФЗ в участі у загальних зборах фермерів.

- до 10 червня 2015 р. сплатити кошти за участь у заходах з розрахунку один делегат – 300 грн.

- до 3 червня 2015 р. подати списки для нагородження фермерів від обласних АФЗ.

- запровадити нагороду з нагоди 25-річчя фермерського руху України «Медаль фермера, зі словами – 25 років фермерству України».

- звернутись  до Верховної Ради України щодо нагородження грамотами ВР України Миркевича М.С., Кириченка Л.П., Гончаренка В.Г., Бурлаки В.М., грамотами Кабінету Міністрів України – Винограда Григорія Миколайовича (Чернігівська обл.), Кващука Віктора Анатолійовича (Кіровоградська обл.), Ромащука Олега Миколайовича, Горошко Миколу Миколайовича.

По четвертому питанню порядку денного:

 1. Різне
 1. Щодо адміністративної реформи

Вирішили:

Чубук О.І., Ніколаєнко В.М., Стрижак М.І. – підготувати заяву АФЗУ з даного  питання, розіслати членам Ради АФЗУ та опрацювати до 1 червня 2015 р. як заяву Ради АФЗУ з даного питання.

 1. Щодо фонду підтримки фермерських господарств

- На звернення обласних АФЗ Чернігівської, Кіровоградської та інших областей визнати незадовільною роботу Укрдержфонду щодо виконання Ухвали 25 з’їзду АФЗУ та Рішення Ради АФЗУ від 30 січня 2015 р. в частині формування прозорої, ефективної європейської системи підтримки фермерських господарств.

- АФЗУ вважає, що існуючий порядок використання коштів для підтримки фермерських господарств з розподілом всіх ресурсів в центрі є корупційною схемою, заснованою в часи В.Януковича, і є неприпустимою в подальшому використанні.

- АФЗУ пропонує на сьогоднішньому етапі здійснити розподіл коштів на обласному рівні з пріоритетним направленням їх новоствореним фермерським господарствам, а також особливу увагу при цьому звернути на підтримку фермерських господарств, які знаходяться а приграничній зоні АТО. З даного питання просимо надати доручення обласним Департаментам агропромислового виробництва та Укрдержфонду.

- В подальшому створити принципово новий підхід щодо використання коштів на підтримку фермерських господарств по критеріях – підтримка новостворених в залежності від кількості ріллі в їх обробітку.

 - У відповідності до Закону України «Про фермерське господарство», Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств, прийнятому в І читанні, Закону України «Про сільськогосподарську обслуговуючу кооперацію» ініціювати спільно із Міністерством аграрної політики і продовольства прийняття нової Постанови Кабінету Міністрів України та Порядку використання коштів по підтримці фермерських господарств, особистих селянських господарств, сімейних ферм та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, запровадження європейської системи підтримки розвитку дрібних і середніх форм господарювання на селі та загалом розвитку сільської місцевості України.

- АФЗУ вважає за непотрібне створення окремої структури з підтримки фермерських господарств, особистих селянських господарств, сімейних ферм та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів відповідно до проекту Закону «Про державну підтримку сільського господарства України». В той же час вважає доцільним надання таких функцій Укдержфонду.

Рішення прийнято одноголосно.

 1. Про цінову політику на ринку закупівельних цін на молоко.

Вважати сьогоднішній стан цінової політики на ринку закупівельних цін на молоко як дискримінаційний по відношенню до виробників. З цією метою звернутись до Уряду України щодо негайного розгляду та прийняття рішень з врегулювання цінової політики на ринку закупівельних цін на молоко.

 1. Щодо ринку землі

АФЗУ, голови обласних організацій у відповідності до Ухвали 25 з’їзду з даного питання активізувати свою роботу – звернутись до громадських організацій, засновників Всеукраїнського комітету захисту рідної землі, відновити свою діяльність та рекомендувати на посаду керівника комітету Народного депутата України Хмару Степана Ільковича.

Рішення прийнято одноголосно.

Президент АФЗУ                                                                І.Томич

Секретар                                                                             М.Данкевич

 

     Сплата членських внесків, запровадження фіксованого членства.
 
              Віце-Президент          Область  Сплачено               внесків Фіксованих        членів
Гончаренко Віктор Григорович Дніпропетровська        31220          40
Кіровоградська        15136          51
Полтавська         1250           2
Черкаська        17205          60
Всього           64811         153
Шеремета Віктор Васильович Вінницька           734           3
Житомирська           709           6
Київська          27596         115
Хмельницька           5703           25
Всього            34742          149
Українець Дмитро Павлович Закарпатська              0           0
Ів-Франківська            100           1
Львівська            500           5
Рівненська           7662          47
Тернопільська           3848          20
Чернівецька           1059           9
Всього            13169          82
Кириченко Леонід Петрович Миколаївська            340           2
Одеська           3600          27
Херсонська           6330          54
Всього            10270          83
Якуб Іван Миколайович Волинська            2200          1
Сумська            7788         32
Чернігівська            9166         35
Всього             19154         68
Ярмолюк Іван Савович Донецька             263          1
Запорізька             1675          3
Луганська               0          0
Харківська           10657         32
Всього              12595          36

 

                            Сплата членських внесків, запровадження фіксованого членства.
                  Область Надійшло          анкет Сплачено членських                внесків  % Кількість фіксованих членів
Київська 117 27596 122,02 115
Черкаська 60 17205 94,80 60
Херсонська 54 6330 14,94 54
Кіровоградська 51 15136 29,38 51
Рівненська 62 7662 94,99 47
Дніпропетровська 43 31220 51,32 40
Чернігівська 39 9166 74,89 35
Харківська 33 10657 37,07 32
Сумська 32 7788 52,02 32
Хмельницька 25 5703 27,59 25
Тернопільська 20 3848 23,19 20
Одеська 27 3600 3,74 27
Чернівецька 9 1059 11,60 9
Житомирська 6 709 6,10 6
Львівська 5 500 3,95 5
Запорізька 3 1675 3,63 3
Вінницька 3 734 2,33 3
Миколаївська 2 340 0,56 2
Полтава 2 1250 0,79 2
Волинська 1 2200 22,13 1
Донецька 4 263 0,89 1
Ів-Франківська 1 100 1,36 1
Луганська 0 0 0,00 0
Закарпатська 0 0 0,00 0
Нез'ясовані *   3734    
Всього   158475 23,80% 571
           
  Нез'ясовані        
Дата Назва Сума      
04.03.2015  ФГ "Пальця О.О."    250      
12.03.2015  ФОП Свідченко         Ю.М.    172      
24.03.2015   Руденко А.І.    146      
06.04.2015   ФГ "Макатех"    150      
06.04.2015   ФГ "Строгого О.Ф."    2000      
08.04.2015   ПА "Агросвіт"    404      
08.04.2015   ФГ "Добрий пан"    322      
08.04.2015   ФГ "Олег-агро"    290      
  ВСЬОГО    3734      

 

Аналіз надходження членських внесків за І-ше півріччя 2015 року.

 

 

Січень

Лютий 

Березень 

Квітень 

Травень 

Червень

Разом

%

 

Регіони

план на 2015р.

 

 
 

1. АР Крим

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Вінницька

31555

580

 

 

154

 

 

734

2.33

 

3. Волинська

9942

2200

 

 

 

 

 

2200

22.13

 

4. Дніпропетровська

60830

2884

3845

4145

10105

12617

1805

35401

58.20

 

5. Донецька

29671

 

 

263

 

 

 

263

0.89

 

6. Житомирська

11616

 

280

429

 

 

 

709

6.10

 

7. Закарпатська

13773

 

 

 

 

600

3168

3768

27.36

 

8. Запорізька

46162

 

275

 

1400

 

 

1675

3.63

 

9. Івано - Франківська

7357

100

 

 

 

 

 

100

1.36

 

10. Київська

22041

7722

7264

11908

 

702

100

27696

125.66

 

11. Кіровоградська

51518

1402

5766

5018

 

9305

1665

23156

44.95

 

12. Луганська

30972

 

 

 

 

 

 

0

0.00

 

13. Львівська

12667

 

 

 

 

500

3000

3500

27.63

 

14. Миколаївська

60215

 

 

340

 

 

 

340

0.56

 

15. Одеська

72236

1000

 

200

 

2400

5500

9100

12.60

 

16. Полтавська

31478

 

150

100

 

1000

 

1250

3.97

 

17. Рівненська

7645

1837

430

3329

666

 

 

6262

81.91

 

18. Сумська

14972

2725

125

2337

2430

171

2384

10172

67.94

 

19. Тернопільська

13142

300

 

100

3098

350

200

4048

30.80

 

20. Харківська

28753

1650

1322

7112

373

200

1650

12307

42.80

 

21. Херсонська

42362

930

5000

 

400

 

 

6330

14.94

 

22. Хмельницька

20671

2000

 

 

 

3903

519

6422

31.07

 

23. Черкаська

20258

200

14150

355

2500

 

 

17205

84.93

 

24. Чернівецька

9132

 

 

 

1059

 

1700

2759

30.21

 

25. Чернігівська

12239

 

9043

123

1016

 

2259

12441

101.65

 

Незясовані

 

 

 

318

2150

 

 

2468

 

 

Всього

661207

25530

47650

36077

25351

31748

23950

190306

28.78

 

 
© 2000-2017, farmer.co.ua
Flag Counter