tel+38 (044) 228-48-19   |   +38 (044) 501-78-73

КОМЕНТАР ДО ЗАКОНУ ПРО КООПЕРАЦІЮ Президента АФЗУ

Микола Стрижак, Президент АФЗУ:

– Наша влада знову й знову вступає в те саме болото, що й раніше, при цьому діє підло, цинічно і брехливо. Законопроєкти вносяться до сесійної зали ВР без консультацій із зацікавленими сторонами, тому й рішення приймаються не заради тих, про кого мали би піклуватися слуги народу, а зовсім навпаки. Так і цього разу: в преамбулі закону про кооперацію не забули написати багато хороших слів про фермерів і про те, що цього разу проект закону узгоджений з ними та враховує (увага) рекомендації інших громадських організацій. Хто вони, нам добре відомо, так само як відомі справжні замовники нового закону.

Особливо обурює цинізм тих, хто радився з олігархами та дуже великими агрохолдингами стосовно користі для фермерів від нового закону. В законі вже порушені основні принципи кооперації: один член – один голос, кооперація призначена для того, щоб урівняти можливості великих і малих сільгоспвиробників. Натомість «великі» представляють проект закону, котрий явно виражає інтереси агрохолдингів: хто багатший – у того й голосів, і важелів впливу більше. Їм фермерські кооперативи, сімейні ферми і взагалі фермери не просто не потрібні, а навіть шкідливі, бо вони стануть тим середнім класом, що поховає монополії. Це класика, вона не змінилася.

Соколов, Дикун та інші гранітоїди, що заказані та щедро проплачені олігархами, намалюють такий законопроект, котрий по суті допоможе владі знищити фермерство, прикриваючись брехнею «ми ж усе для вас, щоб вам краще було». За цим фіговим листком виразно бачиться звірячий оскал відомих транснаціональних корпорацій, які вже давно поділили Україну на зони впливу та прагнуть перетворити її на колонію.

Замість кооперативів пропонується створення акціонерних товариств. Ми не проти такої форми співпраці виробників, але то вже інша формація, там діють свої закони, і нічого спільного з кооперацією вони не мають.

На кого розраховані маневри влади? Якщо на «простих людей», то такої категорії на світі не існує, це свого часу довів ще талановитий письменник Юліан Семенов. Розраховуючи на дурнів, панове самі пошиються в дурні. Нехай не сподіваються, що вдасться знову замилити очі МВФ та Конгресу США бутафорським законом, який по суті є антинародним.

Вже минув час, коли монобільшість дозволяла собі «помилки», посилаючись на недосвідченість народних обранців у комітетах. Це цинічна брехня. Працювали рік, під виглядом помилок протягли через ВР все, що їм замовили олігархи, і продовжують гратися в дурня, на цей раз запустивши на рулетку закон про кооперацію. Якщо ці «пасочки» з пісочку іноземних кредиторів поки що влаштовують, то вони будуть зруйновані розгніваним народом, якому ми разом із «Батьківщиною», «Свободою» , «Національним корпусом”, “Радикальною партією “ та іншими патріотичними силами допоможемо зрозуміти сутність «законотворення по-українськи».

Ми вже маємо гірку дійсність у вигляді створених різного роду антикорупційних закладів – задля виконання забаганок закордонних товстосумів, яким байдуже, що саме ці новоутворення вже стали розсадником такої масштабної корупції, яку можна порівняти хіба що з раковою пухлиною на тілі держави. Тому справжні фермери ніколи не пристануть на солодкі обіцянки «законописарів» і зрештою нагадають владі старе вірне правило: хто сіє вітер – пожне бурю.

  

Наші рекламодавці