tel+38 (044) 228-48-19   |   +38 (044) 501-78-73

АФЗУ в продовження теми „Маски зброшені, хто ці „захисники” малих фермерів”

Для всіх поборників введення оподаткування в розмірі 6000 гривень на пай, хочемо для початку порекомендувати ознайомитись із законом «Про особисте селянське господарство» статтею 1, де чітко зазначено: „Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності” – про яке оподаткування ведеться мова.

І що це за чергові новації в Україні:

- обкладати податком те, що взагалі ще не вироблено, тобто немає продукції і всього іншого, що в податковій системі розглядається, як обєкти оподаткування;

- і знову про право власності на землю, яке ці „захисники” малих фермерів з піною у роті захищали, коли протягували закон про продаж земель сільськогосподарського призначення – чому протягуючи черговий закон про „покращення” вони за власника землі вирішують, що він має робити на своїй землі і зі своєю землею;

- а може краще подивитись, як певні сільськогосподарські підприємства, обробляючи десятки, сотні тисяч гектарів чомусь є платниками податків ФОП 4 група. Може краще зайнятись питанням хто може бути платником податків ФОП 4 група, а інших на загальну систему оподаткування?!

- чи це чергова новація, щоб надати „колядникам” офіційні підстави „кошмарити” дрібних фермерів та особисті селянські господарства напередодні відкриття продажу земель сільськогосподарського призначення? Цікава новація по „добровільному” примусу продати землі!?

- в жодній країні світу не існує єдиної для всіх системи оподаткування для малих та великих виробників сільськогосподарської продукції.

Останнім часом сталося ряд важливих подій, як в медіа – просторі, так і в фактичних діях практично всіх так званих захистників „малих фермерів, особистих селянських господарств”, через проведені ними круглі столи, прес-конференції, листи, виступи в Facebook, публікації на спеціалізованих інтернет-сайтах, справи в судах, навіть виступи під Кабінетом Міністрів України на захист фермерів Півдня України від наслідків посухи – все для того, щоб просунути законопроект №3131, де як всі ці „захисники” заявляють – вони дуже турбуються, що в Україні дуже великий обсяг тіньового обігу обробітку землі і держава втрачає велику кількість податків. В судах України Всеукраїнська аграрна рада знищує державну підтримку, визнаючи недійсними постанови КМУ №106 та 107, що в першу чергу знищує підтримку малих фермерів, але вони називають це черговою великою перемогою, як і зараз, коли протягнули закон 0856 про кооперацію, де монополія великих учасників і чергова „чесна” підтримка кооперативів на гектар знову піде кому? Не треба гадати – звісно їм, бо так написано і в черговий раз великі знову „рівні” з малими.

Як сказав класик – маски сброшені і прізвища ці малі фермери побачили: Всеукраїнська аграрна рада, Всеукраїнська рада сільських та селищних рад, Всеукраїнський конгрес фермерів та Агро – продовольча рада.

Позицію всіх цих захисників дуже легко знайти в мережі інтернет. І, якщо позиція Всеукраїнської аграрної ради та Всеукраїнською ради сільських та селищних рад ( виступи Івана Фурсенко, заступник керівника) подиву не викликає, то нарешті прорвало Івана Слободяника, керівника Всеукраїнського конгресу фермерів та Агро – Продовольчої ради. Останній виступ на сайті Agronews від 09.07.2020 нарешті показав його реальну позицію та відношення до малих фермерів, а саме він підтримав прийняття законопроекту 3131 та його можливих модифікацій - треба захищати малих до «останнього дрібного» фермера!

. І це після виступів наукової спільноти, європейських експертів та самих фермерів.

1.Доводимо до відома «всіх захисників», що діяльність особистих селянських господарств не відноситься до підприємницької діяльності тому і не оподатковується.

2.Також рекомендуємо ознайомитись з позицією професора Київської школи економіки – Олега Нівьєвського по питанню законопроекту 3131.

3. 04.07.2020 під час онлайн обговорення в Kyiv School of Economics законопроєкту #3131 щодо запровадження мінімального податку з кожного гектара сільгоспземель та про багато інших речей розповів John Millns (керівних проекту ЄС Support to Support to Agricultural and Food Policy Implementation), далі публікуємо тези з цього обговорення:

1) Майже всі країни ЄС мають преференційний податковий режим для дрібних сільгоспвиробників, разом із спрощеною системою звітності (проект  закону 3131 пропонує прямо протилежні дії)

2) Є ще більш дивні речі за оподаткування в Україні, так на сьогодні відсутня             стратегія розвитку, зокрема дрібних сімейних фермеських господарств.

3) З позиції ЄС, потрібно спершу думати про ріст та розвиток дрібних сімейних фермерів, а не про їх оподаткування.

                        4) В практиці країн ЄС немає спільної податкової політики

5) Майже у всіх країнах ЄС малі та дрібні господарства звільняються від оподаткування до досягнення певного рівня доходів

6) Діяльність домогосподарств в ЄС вважається не тіньовою економікою, а реальною сільськогосподарською економікою.

4 . Доводимо до вашого відома, що Україна підписала Угоду про асоціацію Україна – ЄС і в Конституції України законодавчо визначений курс України в Європейський Союз. Згідно угоди про асоціацію Україна імплементує законодавство ЄС та втілює інструменти та механізми діяльності ЄС, в тім числі і в аграрній сфері.

Тепер звертаємось до малих фермерських господарств, особистих селянських господарств та домогосподарств:

Асоціація фермерів та приватних землевласників України продовжує послідовно відстоювати право кожного з Вас на достойне життя, добробут та благополуччя кожної родини, розвиток та зростання Ваших господарств і це підтверджується нашими діями по захисту української землі, проти законопроектів №3131, №0856 (про сільськогосподарську кооперацію – фактично спроби заховати агро холдинги в кооперацію), проти чипування сільськогосподарської техніки, за відстоювання права фермерських господарств працювати на землях постійного користування, що підтверджене рішенням Палати Верховного суду України,  повернення державної підтримки малим формам господарювання через відповідну програму підтримки, як це було викладено в Концепції розвитку фермерських господарств на 2018-2020 роки, що створить можливість для малих господарств приймати участь в придбанні земель сільськогосподарського призначення.

Бійтесь солодких речей лукавих захисників, які співають солодких пісень про той рай, як вони Вам обіцяють, щоб не стати тією вороною, яка втратила свій сир. Бо цим сиром може стати втрата фермерської землі, Вашого робочого місця, що призведе до подальшого зубожіння життя Ваших сімей.

Наші рекламодавці