tel+38 (044) 228-48-19   |   +38 (044) 501-78-73

30 РОКІВ АСОЦІАЦІЇ ФЕРМЕРІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ!

 
4 березня 2021 року в приміщенні Київської обласної ради відбулася Урочиста конференція присв’ячена 30-й річниці з часу заснування Асоціації фермерів та приватних землевласників Київської області.
042
Участь у конференції взяли біля сотні представників всіх районів Київщини, представники обласної влади та депутатського корпусу різних рівнів, президент АФЗУ Микола Стрижак, делегація фермерів Полтавської Асоціації фермерів на чолі з головою Василем Бурлакою, представник фермерів Чернігівщини Олександр Гудименко.
В звязку з хворобою голови обласної Асоціації Олександра Чубука ведення конференції було доручено 1-у віце-президенту АФЗУ Віктору Шереметі, а зі звітною доповіддю виступив заступник обласного голови Андрій Семенович Чайка.
Доповідач змістовно проаналізував роботу організації за звітний період, наголосивши як на здобутках, так і відзначивши недопрацювання.
043
 
Після звітної доповіді слово для виступу та привітання було надано заступнику голови Київської обласної ради Валерію Ксьонзенко. У своєму виступі він зазначив: «Асоціація фермерів та приватних землевласників Київщини була заснована раніше, ніж Україна здобула Незалежність,  у березні (ред. – 26 лютого) 1991 року. Аграрії завжди були в авангарді. Завжди показували приклад роботи. Тож у ваших руках подальший розвиток галузі. Вітаю вас з ювілейною датою, вдячний за те, що ви  працюєте на благо Київщини та України».
Начальник Управління агропромислового розвитку Київської ОДА Костянтин Довгаль повідомив присутнім, що наприкінці 2020 року була затверджена програма розвитку сільського господарства «Дієвий аграрій – успішна громада».
«Завдяки спільній роботі обласної держадміністрації та депутатського корпусу Київської обласної ради Програму було затверджено. Передбачено кошти для підтримки і розвитку галузі. Ми спрямовуємо зусилля на розвиток тваринництва, збільшення поголів’я. Один із напрямів цієї програми передбачає відшкодування за придбане поголів’я великої рогатої худоби. Наразі  готуємо чергові зміни до наступної сесії, які спрямовані на розвиток тваринництва. Значні державні кошти цього року планують спрямувати на розвиток сільського господарства. А саме - 4,5 млрд грн будуть розподілені на відшкодування  закупівлі сільгосптехніки, агрострахування, зрошення, картоплярство тощо».
044
Під час урочистої частини заходу розпорядженням голови Київської обласної ради, за значний особистий внесок у розвиток сільського господарства Київщини, вагомі трудові досягнення, високий професіоналізм, самовіддану працю, активну громадську позицію та з нагоди 30-ї річниці від дня заснування Асоціації фермерів та приватних землевласників Київської області подяками КОР  були відзначені: голова селянського фермерського господарства «Фортуна» Анатолій Євтін, голова фермерського господарства «Зернівка» Анатолій Бойко, голова фермерського господарства «Віра, надія, любов» Григорій Наконечний.
Григорій Наконечний передав заступнику голови облради Валерію Ксьонзенку сніп жита та пшениці  як символ українського хлібороба. «Жито – це життя, здобуток кожної української родини, українського народу і нашої української землі», - зазначив аграрій.
Мали можливість висловити свої проблеми і самі ювіляри. А це в першу чергу острахи перед запровадженням ринку землі, утиски агрохолдингів по перетягування до себе власників паїв – шляхом підвищення орендної плати в десятки разів від реально можливої в господарствах Київщини.
Олексій Новохатько у своєму виступі розповів про „спорим на 100 тисяч” з перевірниками паливної ліцензії, яка видумана невідомо ким, але відомо, щоб поповнювати кишені нечесних на руку представників фіскальних органів.
Ця проблема не вирішується на рівні області, вона потребує втручання на рівні держави, на відміну від проблеми блокування податкових накладних. З цим фермери Київщини та керівництво ДФС в Київській області начебто знаходять порозуміння.
Загалом, якщо підсумувати результат проведення цього заходу, він пройшов вдало, визначені приорітети подальшого руху організації, прийняті важливі рішення. Водночас, слухаючи виступи фермерів, складається враження, що в державі існують певні деструктивні сили, ворожі фермерському руху, які з певною періодичністю запроваджують якісь нові перешкоди для їх діяльності. Як не блокування податкових, то нате вам ліцензування, забрали спец-режим ПДВ, обіцяючи держпідтримку, а в замін забрали, чи скоротили, що й було. Так і напрошується порошенківський „шатун” – комусь мабуть дуже вигідно, щоб фермери виходили на майдани для захисту своїх інтересів та „кошмарили” владу! А по нормальному що, не можливо створити сприятливі умови для діяльності сільгоспвиробників, фермерів?
 
Михайло Данкевич,
головний редактор газети
„Вісник Фермер України”

Наші рекламодавці